Příruční zavazadla nízkonákladových společností

Nastal čas podzimu a tak nás stále více vyráží třeba na prodloužené víkendy po Evropě.

Nízkonákladové letecké společnosti nám umožňují cestovat dnes opravdu za pár stovek po celé Evropě, ale vždy je něco za něco.

Za méně peněz je méně služeb a komfortu.

Kde to omezení pocítíte nejvíce, jsou zavazadla, která jsou v ceně levné letenky.

Ale zase je pravda, že na prodloužený víkend po Evropě nám stačí, když to trošku přeženu, pár kousků prádla a kartáček na zuby.

Každá nízkonákladová společnost má trošku jiné rozměry příručních zavazadel, která si můžete vzít s sebou na palubu zdarma v ceně letenky.

Proto je potřeba si to před každým letem dobře zjistit, příplatky jsou často vyšší než cena samotné letenky.

třeba na takové cesty jedu s menším batohem, který se (pokud není úplně narvaný) vejde do kontrolních „klecí“ všech společností. Do maximálních rozměrů se počítají i kolečka, držadla, madla, úchyty, boční kapsy...prostě vše, co k zavazadlu patří. Musí se vejít do kontrolních boxů, jinak vám je odeberou a za poplatek odbaví (potom si je v cílové destinaci budete vyzvedávat na zavazadlovém pásu).

Můžete se také stát, že bude let plný a všechna příruční zavazadla by se dovnitř do letadla nevešla. Můžete být tedy požádáni o odbavení svého příručního zavazadla (je to zdarma, pokud rozměry nepřesahují povolený limit) a v cílové destinaci si zavazadlo vyzvednete na pásu se zavazadly. Někdy se to prostě z kapacitních důvodů stává. Pokud tedy víte, že budete spěchat a rozhodně potřebujete mít své zavazadlo u sebe, je lepší si připlatit „přednostní odbavení“ (pokud se nabízí).

Navíc Ryanair rozdělil koncem roku 2018 příruční zavazadla na malá a velká a teď jsou u nich v ceně opravdu už jen ta malá (v podstatě velikosti kabelky nebo toho batohu, žádný malý kufřík se do rozměrů nevejde).

Pokud vás letí více a budete potřebovat ještě nějaké zavazadlo navíc, stačí si vzít třeba jedno dohromady, ať nemáte zbytečně všichni dražší letenky.

Tak jdeme na to, pojďme se podívat na ty nejčastější nízkonákladové společnosti a jejich rozměry příručních zavazadel ZDARMA v ceně letenky:

Zdarma si s EasyJet můžete vzít s sebou příruční zavazadlo o rozměrech maximálně 56x 45x 25 cm. Váha není omezena, jen musíte být schopni ho sami zvednout a dát do prostorů na zavazadla nad hlavou. Pokud je zavazadlo a malé a vejde se pod sedadlo před vámi, můžete ho umístit tam.

 

 

U německé nízkonákladovky Eurowings si můžete vzít s sebou na palubu dvě příruční zavazadla- jedno o max rozměrech 55x 40x 23 cm. Potom můžete mít ještě kabelku, batoh, laptop apod. s rozměry max. 40x 30x 10 cm.

U irské nízkonákladovky Ryanairu si nově od konce roku 2018 můžete vzít zdarma na palubu pouze „malé“ příruční zavazadlo s max rozměry 40x 20x 25 cm. Jinak se zavazadla za poplatek odbavují. Pokud máte zakoupeno Priority boarding (6 EUR), můžete si vzít „velké“ příruční zavazadlo na palubu, jinak ho odbavujete jako klasické zavazadlo (stojí 8 EUR).

 

U české letecké společnosti Smartwings záleží na tarifu letenek. U nejnižšího tarifu Economy Lite je v ceně jen jedno příruční zavazadlo do 8 kg s max rozměry 56x 45x 25 cm. U vyššího tarifu Economy Plus a Flex je tam ještě taška do 3 kg (max rozměry 40x 30x 15 cm). V ceně je potom ještě klasické odbavené zavazadlo do 23 kg o celkových rozměrech max 250 cm (součet délky, výšky, šířky). Business tarify mají potom odbavené zavazadlo do 32 kg.

 

Volotea nabízí zdarma příruční zavazadlo s max rozměry 55x 40x 20 cm a váhu do 10 kg a ještě můžete mít s sebou další menší zavazadlo (kabelku/laptop…) s max. rozměry 35x 20x 20 cm.

 

 

Španělská nízkonákladovka Vueling Vám povoluje na palubu dvě příruční zavazadla zdarma: větší do max rozměrů 55x40x20 cm a 10 kgmenší příruční zavazadlo s max rozměry 35x20x20 cm.

 

 

S maďarskou nízkonákladovkou Wizzair můžete teď mít zdarma nově od konce 2019 už jen „malé“ příruční zavazadlo do rozměrů 40x30x20 cm. Klasický větší příruční do rozměrů 55x40x23 cm máte zdarma jen s Wizz Priority nebo si za 7 EUR můžete vzít zavazadlo k odbavení do 10 kg.

 

Vybrala jsem ty nejčastější nízkonákladovky, tak doufám, že vám to na vašich cestách a při výběru letenek bude užitečné 🙂

Dostali jste chuť na pořádný výlet? Tak mrkněte na letenky:-)

Zajisti si na svou cestu kvalitní on-line pojištění s krytím léčebných výhod až 500 mil. Kč za 1/2 ceny.


Další články o letenkách si můžete přečíst zde:

11 tipů, jak si ulovit ty nejvýhodnější letenky

On-line odbavení u nízkonákladových leteckých společností

Miluji cestování a svobodu. Více o mně a mém cestování si můžete přečíst zde. Proto hledám každý den vychytávky a způsoby, jak si vše zjednodušit a v pohodě prožívat čas se svými dětmi, cestovat po Čechách i po větě a užívat si svůj život... Jsem také autorkou e-románu o lásce a cestování "Cena za lásku" a humoristického e-cestopisu "Sbaleno na cesty: Thajsko" o měsíční pouti po jihovýchodní Asii ; dále jsem pro Vás nejen na cesty sepsala knihu o focení nejen pro děti e-booku o focení "Návod k jedinečné fotografii v 21 lehkých krocích". Jsou pro vás nachystaná "dvojjazyčná pexesa s angličtinou a španělštinou k hravému učení cizích jazyků" a v neposlední řadě knihy a on-line kurzy pro všechny podnikatelky a ty, co pracují na volné noze, o všem, "co se Vám bude v podnikání hodit a nastartuje to Vaše zisky" V poslední době mi úplně učarovaly relaxační a harmonizační omalovánky a několik sad jsem vytvořila i pro Vás třeba Relaxační a harmonizační omalovánky 1. díl nebo MANDALY za symbolickou cenu Můžeme se také spolu potkávat na Facebooku stránkách Balikidi nebo na Facebooku uzavřené skupině
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Stáhni si e-book ZDARMA:
  • ZA POUHOU 1 KČ získejte nejlepší „Angličtinu na cesty“ od jedničky na trhu, klikni si na obrázek:-)
  • Ulovte si výhodné letenky do celého světa i Vy…
  • Kompenzace za zpožděné a zrušené lety
  • Zařiďte si na cesty pojištění za 1/2 ceny
  • Nejprodávanější z mého e-shopu aneb co se může na cestách hodit:
  • Humoristický cestopis o mé měsíční pouti po Asii
  • Kniha nejen pro děti, jak si přivézt z dovolené krásné fotky
  • Sady Omalovánek na cesty: